Отборът на Пари Сен Жермен записа поредния си слаб мач от началото на сезона и не успя да победи като домакин Нанси като завърши наравно 1:1 в мач от осмия кръг на първенството на Лига 1. Гостите успяха да поведат в резултата в 13-ата минута, след попадение на Юсуф Хаджи, но само пет минути по-късно Стефан Сесеньон успя да изравни. До края на мача парижани имаха сериозно игрово предимство, но не успяха да стигнат до победен гол. Така за момента ПСЖ се намира ба пета позиция в шампионата с актив от 13 точки. Нанси има 11 и е на 8-мо място. Отборът на Гренобъл продължи с трагинчото си представяне като регистрира осма загуба от осем изиграни мача. Този път тимът бе победен като домакин от Монпелие. Монтаньо и на два пъти Джодич се разписаха за победителите, които вече твърдо заемат третото място. За Гренобъл вкараха Даниел Любоя и Никола Диуз, но тимът продължава да е на дъното на таблицата. Ница пък стигна до обрат като от 0:2 стигна до 3:2 при домакинството си срещу Валансиен. Футболистите на Ница вкараха три гола за седем минути и стигнаха до успеха. Гостите поведоха с 2:0 след голове на Мамаду Самаса и Карлос Санчес, но в 64-ата минута наставникът на "орлетата" Дидие Оле-Никол направи тройна смяна и 12 минути по-късно тимът му вече водеше с 3:2. Първо, резервата Чоуки Бен Саада намали в 69-ата, а капитанът Оливие Ешуафни изравни три минути по-късно. Самаса пък си вкара автогол в 76-ата минута за крайното 3:2 за Ница, които с днешната победа се измъкнаха от зоната на изпадащите. Валансиен пък остава в средата на таблицата. Оксер изненада един от най-стабилните тимове от началото на шампионата - Рен и го победи с 1:0 като гост. Победния гол вкара Беноа Педрети в 17-ата минута от дузпа. Малко по-рано Карлос Боканегра бе изгонен от тима на домакините и това предопредели развитието на срещата. Рен остава на шеста позиция с 12 точки, а Оксер е 10-ти само с точка по-малко. Сошо изпрати Льо Ман на своето място в зоната на изпадащите, след като го победи с 1:0 след попадение на Марвин Мартин малко преди края на срещата. Преди това Вацлав Сверкош пропусна да се разпише от дузпа. Шампионът Бордо допусна загуба при гостуването си на Сент Етиен с 1:3 и отстъпи лидерското си място като на него застана Лион, който победи в късната среща като гост Ланс с 2:0. Головете за победителите вкараха Гову и Калстрьом, а Демон от домакините пропусна и дузпа. Така с 20 точки Лион оглави таблицата за временно класиране.