Световните медии не пропускат да отбележат изненадващата победа на кипърския национален отбор над тима на България с 4:1 в квалификационна среща за Мондиал 2010 от група осем, играна в Ларнака. uefa.com: Националният отбор на Кипър се реваншира на привържениците си за слабото представяне в квалификациите за Мондиал 2010, след като снощи разгромиха България с 4:1 в среща от осма квалификационна група, пише днес официалният сайт на УЕФА за представянето ни. След този успех класният тим на Кипър сложи край на крехките надежди на българите за класиране на световното първенство в ЮАР догодина. Хараламбидес на два пъти, Константину и Алонефтис огорчиха вратаря на България, докато двете греди на Благой Георгиев не бяха достатъчни за по-добро представяне на гостите. Почетното попадение за България отбеляза Димитър Бербатов в края на първото полувреме, но усилията на стрелеца на Манчестър Юнайтед не успяха да измият срама от слабата игра на отбора. fifa.com: Слабите надежди на България за класиране на финалите на Мондиал 2010 бяха прекършени от тима на Кипър, който победи "лъвовете" с 4:1 в квалификационна среща от група осем, играна снощи в Ларнака. Благодарение на попаденията на Константинос Хараламбидес рано, рано българите се оказаха под господството на кипърците. Въпреки, че Димитър Бербатов намали преднината на домакините, нови два гола на Константину и Алонефтис подпечатаха победатана Кипър. CNN: България е вън от Мондиал 2010, след като снощи загуби с категоричното 1:4 от тима на Кипър. Си Ен Ен цитира и селекционера на българите Станимир Стоилов, който заяви след мача: "Това е голям шок за нас, защото играхме наистина много зле. Кипър беше по-добрият отбор и ги поздравявам за победата. Единственото, което мога да направя е честно и смирено да се извиня на феновете, които дойдоха да ни подкрепят". Стоилов обяви и че бъдещето му е в ръцете на Българския футболен съюз, подчертава още медията. Си Ен Ен отбелязва и факта, че президентите на Кипър и България са изгледали двубоя рамо до рамо. Ройтерс: Кипър победи България с 4:1 в квалификационен мач от осма група за Мондиал 2010, след като доминираха през целия мач. Агенцията подчертава, че до четвъртия гол в срещата се е стигнало заради грешка на бранителя Иван Иванов, който позволил на Константину да се разпише за 3:1 в 58-ата минута. Goal.com: Кипър разгроми България с 4:1 в Ларнака, в двубой от квалификационна група осем за Мондиал 2010 в ЮАР. Така кипърците сложиха край на мечтите на българите за класиране на световните финали. Така България остава на трето място в групата, без шансове да достигне втория в подреждането - Ейре. Победата за Кипър пък е изключително важна, тъй като е едва втора в този квалификационен цикъл.