Националният отбор по футбол на Гана е новият световен шампион по футбол за юноши до 20 години. Африканците надиграха считания за фаворит тим на Бразилия след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 0:0, а героизмът на ганайците-тийнейджъри бе изпитан след изгонването на Адо в 37-ата минута. При дузпите Менса и Адае изпуснаха за Гана, но Соуса, Майкон и Тейшейра от Бразилия също не успяха да вкарат. Така купата попадна в ръцете на щастливите африканци. отборът на Унгария пък зае третото място на турнира, след като победи Коста Рика с 3:1 също след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1. Вратарят Петер Гулачи спаси три 11-метрови наказателни удара - на Кристиан Гамбоа, Естебан Луна и Карлос Ернандес. Той спаси и три удара от бялата точка и на четвъртфиналите срещу Чехия. Маркос Урена изведе Коста Рика напред в 81-ата минута, а капитанът Владимир Коман изравни за Унгария в 90-ата минута от дузпа. Спортни.бг