Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова преодоля успешно и втория квалификационен кръг на турнира за Купата на "Кремъл" в Москва. Първата ни ракета на страната ни отстрани представителката на домакините Юлия Калабина с 6:4, 6:3. Цвети срещна доста трудности по пътя към успеха, но стигна до победата след 1.48 часа игра. В първия сет 19-годишната рускиня изненадващо поведе с 4:1, но Пиронкова спечели следващите пет гейма, като в десетия при 5:4 се възползва от четвъртия си сетбол при подаването на Калабина. Втората част започна както първата такава, рускинята поведе с 2:0, но Пиронкова отново се мобилизира и спечели сета с 6:3. В решителния трети кръг от пресявките съперничка на българката ще бъде по-добрата от мача между Акгул Аманмурадова (Узбекистан) и украинката Олга Савчук. SPORTNI.bg