Базел победи ЦСКА с 2:0 на Националния стадион "Васил Левски" в трети мач от груповата фаза на Лига Европа. Швейцарците показаха по-добър футбол и закономерно стигнаха до победата. Още в 6-ата минута Щрелер бе изведен от дясно на Караджов, но младият страж опази вратата, избивайки в корнер. В идентична ситуация в 9-ата минута Йордан Тодоров можеше да открие за ЦСКА, но нацели лошо топката и я прати в аут. В 17-ата минута Янчев опита шут отдалеч, но топката не намери целта. Малко по-късно "армейците" преодоляха терена на "Васил Левски" с два паса, осъществявайки остра контраатака. Иван Стоянов обаче бе блокиран и не намери път към вратата на Коломба. Така се стигна до 20-ата минута, когато топката прехвърли неориентирания Кирил Котев и попадна у Александър Фрай. Швейцарският национал напредна и миг по-късно вкара първия гол в мача. Ударът бе в обсега на Иван Караджов, но и той не можа да предотврати попадението. Идентична грешка допусна и националът Иван Иванов в 39-ата минута. В този случай обаче Фрай пропусна, стреляйки в аут. Малко преди края на първото полувреме Йордан Тодоров открадна топката от играч на Базел, върна я към Платини, но бразилецът не я улучи и така опасността премина. През втората част гостите от Базел доминираха по-осезаемо, а "червените" така и не стигнаха до чисто голово положение. Известно време и швейцарците нямаха шанс за ново попадение, но ситуацията се промени в 58-ата минута. Тогава влезлят на мястото на Котев Александър Бранеков спаси сигурен гол, блокирайки с шпагат воле от упор на Фрай. Нападателят на Базел все пак вкара втория си гол в 63-ата минута. Той изпревари Бранеков и с глава вкара за 2:0 след центриране от дясно на Карлитос. В 70-ата минута защитата на ЦСКА направи нов подарък на Фрай, но Иван Караджов спаси вратата си от трети гол. До края Щрелер и Карлитос пропуснаха по още едно изгодно положение, а ЦСКА така и не можа да застраши сериозно вратаря на Базел Коломба. В другия мач от групата Фулъм и Рома завършиха при резултат 1:1. Домакините от Англия откриха чрез Хангеланд в 24-ата минута, но италианците изравниха в последните секунди чрез Марко Андреоли. Така стеклите се обстоятелства в групата отреждат последното място на ЦСКА. "Червените" са с 1 точка актив и голова разлика 1:4. Спортни.бг