Ред Бул Залцбург победи с 1:0 Левски в Лига Европа. Домакините бяха по-активният отбор, но "сините" могат да съжаляват, че не успяха да спечелят поне точка. В първите двайсетина минути Ред Бул бе пълновластен господар на терена, но натискът на домакините се материализира единствено в серия корнери. При един от тях в 18-ата минута вратарят на "сините" Георги Петков не можа да избие добре топката и тя попадна у играч на австрийския тим. Петков обаче успя да се изправи и да заложи тялото си на пътя на топката. Това бе и най-чистото положение за Ред Бул през първата част. 120 секунди по-късно Георги Сърмов се пребори за топката в центъра на терена, подаде на Бардон, който технично изведе Николай Димитров по лявото крило. Хичо напредна и центрира успоредно на вратата към Христо Йовов. Бижутера обаче направи типичния за себе си пропуск, улучвайки гредата от разстояние два метра, а резултатът остана 0:0. В 28-ата минута Зе Соарес се подхлъзна в наказателното на Залцбург и провали обещаваща атака, а домакините също изпитваха затруднения на мократа изкуствена трева на стадиона си. Изстрелите отдалеч и на двата тима не носеха нищо до даденото от рефера продължение на първата част, когато Душан Швенто разстреля Георги Петков с шут извън наказателното поле. Швенто се озово на удобна позиция на 17 метра от вратата и с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря на Левски. Това попадение падна след грешка на Георги Сърмов и не добра подредба на защитата. В нещо като герой на полувремето се превърна Живко Миланов, който оцеля след хулигански фаулове срещу него. В началото на частта Чой срита бранителя в болното му коляно, а в 33-ата минута Шимер в опита си да направи задна ножица му отвори аркада около дясното око. Миланов продължи да играе, но въпросното око получи сериозен кръвоизлив и почти се затвори напълно. Двамата провинили се пък не получиха дори официални предупреждения. Преди началото на втората част на мястото на Миланов влезе Бензукан, а дебютиращият като треньор на Левски Георги Иванов - Гонзо пусна в течение на мача още Жоазиньо и Георги Христов. В 53-ата минута след двойно подаване с Бардон Зе Соарес се оказа вклинен между централните защитници на домакините. Бразилецът обаче не можа да нанесе силен удар. По-късно голмайсторът Швенто бе изведен сам срещу Георги Петков, но вратарят на Левски следеше играта и успя да излезе навреме. Напрежение пред него имаше и в 72-та, когато серия от рикошети доведе до параболична траектория на топката в посока на неговата врата. Кълбото излезе в аут, а Петков бе готов да го улови в случай на нужда. Точно десет минути по-късно бе отменен гол на резервата в състава на Ред Бул Цилмер, който бе в засада. В този период от двубоя "сините" владееха инициативата и топката, но не съумяваха да намерят пътя към вратата на Густафсон. Петнайсетина минути преди края Георги Христов получи пас в малкото наказателно поле на съперника, но се засуети и не можа да нанесе изстрел. В последните секунди Георги Петков излезе, за да атакува противниковата врата, но и неговите усилия не се увенчаха с успех. В крайна сметка Ред Бул Залцбург победи с 1:0, а Левски остана на последно място в своята група от Лига Европа с нула точки и 0:6 голова разлика. Спортни.бг