Отборът на Сампдория разби гостуващия Болоня с 4:1 и за известно време излезе начело в класирането след първия мач от деветия кръг на италианското футболно първенство. Тимът от Генуа събра актив от 20 спечелени точки и изпревари с една точка шампиона Интер, който по-късно днес приема Катания. Джанпаоло Пацини, който игра с предпазна маска на лицето заради фрактура на носа, откри резултата още в седмата минута. Той засече ниско подаване на Антонио Касано и реализира шестия си гол за сезона в калчото. Даниеле Манини удвои десетина минути по-късно със силен удар от въздуха отблизо след асистенция на Пацини. Швейцарският национал Рето Циглер направи резултата класически в 26-ата минута с удар по тревата от 25 метра. Малко по-късно капитанът на гостите Марко Ди Вайо беше отстранен от игра с втори жълт картон заради обида към главния съдия. След малко повече от половин час игра Манини вкара втория си гол в мача и направи резултата 4:0, след като засече с глава отлично центриране на Касано от ляво. След почивката домакините намалиха оборотите и позволиха на съперника да стигна до почетно попадение. Голът на резервата Пабло Освалдо в 62-ата минута обаче беше малко утешение за дебютиралия наставник на Болоня Франко Коломба. По-късно тази вечер шампионът Интер победи тима на Катания с 2:1 в среща, играна на стадион "Джузепе Меаца". Съли Али Мунтари изведе домакините напред в резултата само 13 минути след първия съдийски сигнал - 1:0. В 31-ата минута холандският национал Уесли Снайдер удвои преднината на "нерадзурите", бележейки за 2:0. Двубоят вървеше към победа с два гола преднина за Интер когато шест минути преди края на редовното време Джузепе Маскара се разписа от дузпа и оформи крайното 2:1. След този успех тимът, воден от Жозе Моуриньо си върна първата позиция във временното класиране в Серия А, с актив от 22 точки - с две повече от плътно следващият го тим на Сампдория. Спортни.бг