Двукратната световна шампионка за девойки в спринта Тезджан Наимова победи на 200 метра на държавното първенство по лека атлетика с най-добър резултат в Европа за сезона. Пловдивчанката финишира за 22,43 секунди на стадион „Васил Левски" при попътен вятър от 0,6 метра в секунда и си осигури олимпийска квота и в тази дисциплина. В събота в сериите на 100 метра тя финишира за 11,15 секунди - също най-добър резултат на континента за годината. Постижението на Наимова е трето за всички времена в България. В сериите русокосата спринтьорка записа 22,60 секунди но при вятър от 2,3 м/сек, което е над допустимото за признаване на резултата. Наимова вероятно ще дебютира в турнирите от Златната лига на 13 юли в Рим, където ще бяга на 100 метра. До момента 20-годишната пловдивска лекоатлетка печели убедително задочния двубой с другата ни звезда в спринта Ивет Лалова, благодарение, на когото България в момента в световна сила в късите дисциплини при жените.