Отборът на Миньор (Перник) победи лидера във временното класиране Черноморец (Бургас) с 2:0 в среща от 11-я кръг на "А" група, която се игра на "стадиона на мира" в Перник. След като "жълто-черните" победиха миналата седмица претендента за титлата ЦСКА, сега спряха и другия фаворит за първото място. Възпитаниците на Красимир Балъков започнаха по-активно в началото на първото полувреме и още в 1-та минута имаха възможност на открият резултата, след като Карбони излезе сам срещу вратаря на домакините Ивайло Иванов, но стража показа отличен рефлекс и успя да избие в корнер. В 19-та минута на мача, Румен Трифонов бе изведен отлично зад отбраната на бургазлии, стреля, но Борел спаси удара му. Домакините поведоха в резултата в 26-та минута, когато Румен Трифонов центрира страхотно от ляво към оставения непокрит Атанас Николов, който с глава прониза мрежата на Паскал Борел за 1:0. В 58-та минута, футболистът на "акулите" Орлин Старокин бе изгонен, след като задържа откъсващия се сам срещу вратаря Пламен Крумов. Адриан Олегов изпълни перфектно прекия свободен удар и отбеляза втори гол за "чуковете". В 75-та минута Крумов излезе сам срещу Борел, но не успя да стреля и пропусна чиста възможност за домакините да направи победата класическа. ЦСКА гостува утре на Литекс и може да измести Черноморец от първото място, ако победи в Ловеч. /БГНЕС