Отборът на Левски остава без спечелена точка в Лига Европа, след като загуби от Ред Бул Залцбург с 0:1 с гол на австрийците в допълнителното време на мача от груповата фаза на турнира, предаде репортер на БГНЕС. Сините играха близо 30 минути с човек по-малко и допуснаха гол в 4-ата минута от даденото от съдията продължение на мача. В първите минути на срещата гостите оказаха натиск и можеха да открият резултата още във втората минута, след като Марек Янко изскочи зад защитата на сините, но ударът му мина на сантиметри от десния страничен стълб. В 9-ата минута отново Янко нахлу в наказателното поле на Левски, финтира двама бранители, след което стреля, но топката мина успоредно на голлинията и излезе в тъч. Две минути по-късно нападателят на австрийците шутира силно, но изстрелът му уцели дясната греда на вратата на Петков. След това сините започнаха да пресират своя съперник още в неговата половина на терена и в 16-ата минута изпуснаха най-чистото си голово положение. Йовов бе намерен отлично от Тасевски в наказателното поле непокрит и от два метра стреля, но топката излезе в аут. В 28-ата минута Тасевски изпрати топката във вратата на Густафсон, но голът му бе отменен заради засада. В 62-ата минута Георги Петков допусна груба грешка, след като тръгна да се надлъгва с нападателя на австрийците Янко, излезе извън своя пеналт, където Улмер му открадна топката и тръгна към опразнената врата. В този момент Сърмов го спъна и предотврати чист гол. Реферът на двубоя Чюнейт Чакир логично показа директен червен картон на Сърмов и Левски доигра мача с десет души. В 85-ата минута след центриране на Жоазиньо трима футболисти на Левски се разминаха с топката и сините пропуснаха добра възможност да поведат в резултата. В продължението на срещата Швеглер изпълни "английски" тъч, защитата и вратарят на Левски Георги Петков не успя да реагират адекватно и непокритият Шимер с глава отбеляза гола за победата на Ред Бул. Двубоят се игра на стадион "Георги Аспарухов" пред около 6 000 зрители. В другия двубой от група G Виляреал у дома се наложи убедително с 4:1 над Лацио. БГНЕС