С единствен гол на влезлия като резерва Златан Ибрахимович Барселона изтръгна победата с 1:0 над Реал Мадрид в Ел Класико. Така след 12-я кръг на първенството каталунците си върнаха първото място в испанската Примера Дивисион, като имат 2 точки повече от мадридчани. Победата обаче нямаше нищо общо с двата успеха през миналия сезон. Тогава Барса на два пъти тотално смаза Реал и спечели с 2:0 на Ноу Камп и с легендарното вече 6:2 на Бернабеу. Този път обаче Галактикос противно на очакванията бе напълно равностоен на Дрийм Тима. През големи периоди от мача дори белите бяха по-добрият отбор. Мачът можеше да се развие много различно, ако в 20-та минута Кристияно Роналдо не бе пропуснал сам срещу вратаря. След почивката Барса трябваше да играе 30 минути с човек по-малко, заради глупав втори жълт картон на Серхио Бускетс. Каталунците обаче уддържаха натиска на Реал, а в последната минута и Ласана Диара от гостите бе изгонен за втори жълт картон. Гол.бг