Локомотив София победи пловдивския си съименник с 3:0 в среща от 15-ия кръг на "А" група, която се игра пред около 800 зрители на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда". Първи до гол можеха да стигнат гостите от Пловдив, но Комленович улучи гредата в 10-та минута на мача. Минута по-късно, пловдивчани останаха с човек по-малко, след като Сингбо бе изгонен с директен червен картон. Той бе последен в отбрана и задържа за рамото откъсващия се напред Балдовалиев, за което бе пратен преждевременно в съблекалнята. В 36-та минута на мача, столичани откриха резултата. Данаил Митев изведе Камбуров зад гърба на пловдивската отбрана, той отправи удар от около 15 метра, топката се удари в гредата и се спря в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Кирил Акалски. В 55-та минута, Локомотив София отбеляза втория си гол. Асамоа центрира от единия ъгъл на наказателното поле на Локомотив Пловдив, топката бе отклонена с глава от защитник на "смърфовете", но попадна в краката на Митев, който стреля точно - 2:0. В 75-та минута, влезлият като резерва Христо Златински оформи крайния резултат от 3:0. След класическия успех "железничарите" събраха 28 точки, с които се изкачиха на трето място, поне до утре, когато ще бъдат изиграни останалите двубои от 15-ия кръг на "А" група. Пловдивчани са на предпоследното 15-то място само с актив от девет точки. /БГНЕС