Баскетболният отбор на Левски сътвори истинска сензация, след като победи с 92:72 при гостуването на шампиона Лукойл-Академик в среща от осмия кръг на Националната Баскетболна лига и така нанесе първа загуба за сезона на "студентите". Двубоят започна по-добре за тима на Константин Папазов и "сините" водеха след първата четвъртина с 22:23. Те подобриха още повече играта си и спечелиха доста по-убедително втората четвъртина с 21:28. "Сините" водеха на полувремето с 43:51. Третата четвърт завърши наравно - 14:14, а в последната част Левски отново доминираха над своя съперник, спечелиха я с 15:27, а с това победиха в мача с 72:92. За победителите най-добре се представи Аарън Харпър с 23 точки, Робърт Фрейзър добави 15, а Доналд Коул вкара 14 точки. За Лукойл-Академик Айзък Уелс реализира 18 точки, а Уолкър Ръсел се отличи с 14 точки. В другите срещи от днес, Балкан победи у дома Черно Море с 95:84. Ямбол срази Черноморец с 92:81, а Спартак победи в Плевен гостуващия отбор на Рилски Спортист с 81:74. /БГНЕС