Литекс победи Спортист (Своге) с 2:0 в среща от 15-ия кръг на шампионата, която бе и последна от есенния дял на българската "А" група. По този начин ловчанлии си осигуриха зимуване на върха в шампионата след 10-годишна пауза. Двубоят се игра на градския стадион в Ловеч пред около 300-400 зрители, а автори на попаденията за домакините бяха Христо Янев в 35-та минута и влезлият като резерва Ивелин Попов в 53-та минута. Двубоят, който противопостави лидера в класирането - Литекс и новака в "А" група - Спортист, започна с превес в полза на ловчанлии. Момчетата на Ангел Червенков не показаха ни най-малка доза подценяване на съперника, който е в зоната на изпадащите отбори с актив от 11 точки, и го притиснаха с остри атаки от първите минути на срещата. Няколко удара на Христо Янев можеха да дадат преднина на "оранжевите" още в началото на мача, но до гол така и не се стигна. Все пак в 35-та минута след пряк свободен удар на Христо Янев Тодор Кючуков се хвърли и докосна топката, но не успя да спре поразяващия удар и резултатът бе открит. Балансираната игра на Литекс продължи и след попадението и домакините отправиха още няколко заплашителни удара към вратата на гостите от Своге. Освен Янев, който се отличаваше с действията си на терена, добри възможности да реализират имаха още Дока, Том и Нифлор. През второто полувреме в игра, след дългото лечение на контузения глезен, влезе Ивелин Попов. Нападателят на Литекс замени Нифлор и след едно от първите си докосвания на топката успя да отбележи. След удар на Дока в 53-а минута Кючуков успя да избие, но притичалия Попов прати кълбото за 2:0. До края домакините имаха още редица опасни атаки, но посвалиха малко оборотите и не успяха да отбележат още попадения, а тимът от Своге отправи първия удар към ловешката врата едва в 80-та минута. С победата си в 15-тия кръг и 11-та записана победа, Литекс увеличи аванса си на върха в класирането пред втория ЦСКА на 4 точки и събра общо 35 точки. Загубата остави Спортист в зоната на изпадащите отбори през зимата с актив от 11 точки. Среща от 15-ти кръг на А ПФГ: Литекс - Спортист (Своге) - 2:0 Голмайстори: 1:0 Христо Янев 35, 2:0 Ивелин Попов 53 Стадион Ловеч зрители: 400 Главен съдия: Никола Попов Жълти картони: - Литекс - Йеленкович, Барт - Спортист - Дениран, Тодоров Литекс - Голубович, Барт, Венков, Янев (65-Г.Миланов), Том, Сандриньо, Дока (74-Цветанов), Нифлор (46-И.Попов), Николов, Йеленкович, Кишишев Спортист - Кючуков, Василев, Л.Младенов, Борисов (69-Димитров), Ст.Тодоров, Димов, Дениран, Цветков, Симов (86-Георгиев), Пиетробон (79-Грозданов), Антонов /sportni.bg