Съперникът на българския Левски в Лига Европа - Виляреал спечели гостуването си на тима на Атлетико Мадрид с 2:1 в среща от 14-ия кръг в Примера дивисион. Домакините поведоха в резултата в 36-ата минута с попадение на Шимао Саброса, който се разписа за 1:0. При този резултат двете единайсеторки се оттеглиха на почивката. Само три минути след подновяването на играта Давид Торихос възстанови равенството на стадион "Висенте Калдерон", бележейки за 1:1. Двубоят вървеше към равенство, когато в последната минута Йосеба Лорете се разписа във вратата, пазена от Серхио Асенхо, обръщайки резултата в полза на "жълтата подводница" - 1:2. В друга среща от кръга днес Депортиво Ла Коруня измъкна точка от гостуването си на Алмерия, като двата тима приключиха битката помежду си при резултат 1:1. И двете попадения паднаха през второто полувреме, като домакините откриха резултата с попадение на Калу Уче в 58-ата минута - 1:0. В 74-ата минута пък Алварес бе точен за Депортиво и оформи крайното 1:1. В останалите срещи: Хетафе - Тенерифе - 2:1 Осасуна - Майорка - 0:1 Расинг Сантандер - Херес - 3:2 Валядолид - Малага - 1:1 Спортинг Хихон - Севиля - 0:1 Спортни.бг