Италианският Интер не успя да победи отбора на Аталанта при гостуването си в Бергамо и завърши 1:1 на "Атлети адзури д'Италия" в мач от 16-я кръг на италианската Серия "А". Въпреки равенството, футболистите от Милано увеличиха с малко преднината си на върха. Първият гол падна още в 15-та минута на мача и бе дело на арженстинската звезда на Интер Диего Милито. Снайдер намери Милито в наказателното поле на Аталанта. Аржентинецът овладя топката и преодоля четирима защитници, след което с удар по земята прати кълбото до гредата за 1:0. След това попадение играчите на Интер намалиха темпото и играха спокойно с гол преднина. През втората чат домакините от Аталанта започнаха да играят по-активно. В 64-ата минута Уесли Снайдер получи червен картон и остави тима си в намален състав. Логично се стигна до изравняване на резултата в 81-ата минута, когато Тирибоки изравни резултата. До края на срещата играчите на Интер направиха всичко възможно, за да спечелят мача, но двубоят завърши наравно - 1:1. След тази среща играчите на Моуриньо загубиха две точки, но продължават да бъдат лидери в първенството с актив от 36 точки, докато Аталанта е на 18-то място с 13 точки. В друг двубой от днешната Серия А, без контузения български национален нападател - Валери Божинов, отборът на Парма победи като домакин Болоня с 2:1. Валери Божинов не бе в групата на Парма за мача, а точни за неговия отбор бяха Кристиан Панучи в 58-та минута и Никола Аморузо в 86-та минута. За гостите почетното попадение падна в 44-та минута и бе дело на Габи Мудингаи. Тимът на Болоня завърши мача в намален състав, след като в 70-ата минута Бристиш получи червен картон. След този мач отборът на Парма се намира на 4-то място в класирането с актив от 28 точки, докато Болоня е на 16-та позиция. В друг мач от деня Ливорно победи Катаня с минималното 0:1. Единственото попадение в срещата бе дело на Томас Данилевичиюс в 88-та минута. Голът падна три минути, след като бе изгонен Джузепе Маскара от Катания в 85-та минута. В останалите мачове днес Киево надигра Фиорентина с 2:1, същият резултат постигна и Сиема срещу Удинезе, а Палермо, чрез Миколи и Брескиано, постигна 2:0 срещу Милан. Лацио прекъсна дългата си серия без победа и успя на собствен терен да се наложи с минималното 1:0 над гостуващия Дженоа. Единственият гол падна в 40-та минута, когато сръбският централен защитник и сръбски национал Александър Коларов се възползва от хубаво центриране и изпрати топката в мрежата на Скарпи. По-късно тази вечер отборите на Рома и Смапдория не можаха да се победят и завършиха двубоя помежду си при резултат 0:0. Спортни.бг