ЦСКА загуби тежко от Рома с 0:3 последния си мач от Група Е на Лига Европа, приключвайки участието си в турнира с актив от едва 1 т. Армейците започнаха с видимо желание да се представят добре в последната си среща за годината пред своята публика. Надмощието им продължи обаче едва двадесетина минути, след което разликата в класите си каза своето. До средата на първото полувреме с мощни удари от далечно разстояние се отличиха Делев и К.Стоянов, като и двата бяха отразени с вещина от Лобонт. На отсрещната врата Чавдаров също показа добър рефлекс, спасявайки за целия мач поне 3 чисти гола. Безобразната игра на защитниците пред него обаче обезсмисли усилията му. Головата серия за гостите започна в последната минута на първото полувреме, когато Черчи финтира двама играчи в червено и вкара с лекота - 1:0 за Рома. Нова грешка в защита в 52-ата минута - и резултатът бе удвоен, отново от Черчи, съумял да прекара топката между краката на Чавдаров. Армейците опитаха да отвърнат на удара, но отправените към Лобонт шутове на Руи Мигел и Платини бяха или неточни, или им липсваше достатъчно сила. В края на мача рухнаха всички надежди за поне почетна загуба на ЦСКА - в 89-ата минута, оставен сам на празна врата, Скардина безпроблемно отбеляза - 3:0 за Рома. БГНЕС