Рома победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в първа четвъртфинална среща от Шампионската лига. Домакините от Рим водеха с 1:0 на полувремето, като единственото попадение през първата част бе дело на Родриго Тадей, който се разписа в 44-ата минута. Пол Скоус получи червен картон още в първата част на мача. Въпреки това с човек по-малко червените дяволи намериха пътя до вратата на Рома. Кристиано Роналдо подаде отлично на Уейн Рууни в наказателното поле и английският национал не сбърка за 1:1. Само 6 минути по-късно влезлият като смяна за Рома Мирко Вучинич отново изведе “вълците” напред в резултата, след като довкара избитатата след удар на Мансини топка във вратата. До края на мача домакините създадоха множество положения пред Ван дер Саар, но така и не успяха да увеличат аванса си преди реванша след седмица на “Олд Трафорд”. В другия четвъртфинален сблъсък отборите на Челси и Валенсия завършиха наравно 1:1 на стадион "Стамфорд Бридж".