Ювентус приключи 2009-та година с втора поредна загуба в Серия А. След поражението с 1:3 като гост от Бари миналия уикенд днес футболистите на "старата госпожа" отстъпиха пред Катания с 1:2 у дома. След поражението Ювентус остава на шест точки след лидера Интер, който по-късно днес играе с Лацио, информира БТА. Преди мача феновете на Ювентус замеряха с яйца и сигнални ракети клубния автобус ядосани от отпадането на тима от Шампионската лига. Жорже Мартинес откри в 23-ата минута от дузпа за гостите, а едва в 66-ата Хасан Салихамиджич изравни. Победата на Катания донесе Мариано Изко в 87-ата минута. С голове на аржентинския защитник Никола Бурдисо в 48-ата минута и на Матео Бриги в 90-ата Рома победи Парма като домакин с 2:0. В последните минути на мача Масимо Пачи от гостите получи червен картон. Наполи също спечели с 2:0 срещу Киево с попадения на словака Марек Хамшик в седмата минута от дузпа и на Фабио Куалиарела в 87-ата. Палермо пък се наложи над Сиена с 1:0, а Ливорно победи с 3:1 Сампдория след два гола на Томас Данилевичус. Заради снеговалеж и ниски температури днес бе отложена срещата между Дженоа и Бари, а в събота бяха отложени три мача Болоня - Аталанта, Фиорентина - Милан и Удинезе - Каляри. Най-вероятно те ще се изиграят през януари. В Серия А има двуседмична зимна пауза като първенството се подновява на 6-ти януари догодина. Вести.бг