Отборът на Манчестър Юнайтед разби тима на Уигън с 5:0 на стадион "Олд Трафорд" в мач от 20-я кръг на английската Висша лига. Първото опасно положение в двубоя дойде в 4-а минута, когато грешка в отбраната на гостите предостави възможност за шут на Антонио Валенсия, но ударът на дясното крило на Юнайтед не бе проблем за стража на Уигън. В 15-а минута след бърза атака на "червените дяволи" Уейн Рууни подаде висока топка за Димитър Бербатов, но изстрелът на българина беше прекалено слаб. В 18-а минута Брамбъл фаулира Бербатов в наказателното поле, но главният съдия на срещата не отсъди дузпа, като положението беше изключително спорно. В 20-а минута Рууни си проби път в наказателното поле в ляво и бе много близо до откриване на резултата, след като прецизният му удар с десния крак срещна страничната греда на вратата. Само минута по-късно Флетчър изведе Бербатов на 100% положение очи в очи с Къркланд, но нападателят не успя да реализира и топката излезе в аут. В 28-а минута атака на Юнайтед доведе до центриране от дясно на Рафаел Да Силва, от което се възползва Уейн Рууни и след като засече топката резултата стана 1:0 за домакините. В 32-а Майкъл Карик се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на Уигън и с фалцов удар с десния крак направи резултата 2:0. В самия край на полувремето младият защитник на Юнайтед Рафаел се включи много добре в центъра на атаката и след като се освободи отправи неспасяем изстрел с левия крак за 3:0. Началото на второто полувреме мина под пълната доминация на Манчестър Юнайтед и логичното се получи в 50-а минута. Тогава Валенсия центрира в наказателното поле, защитата на Уигън сгреши, от което се възползва Димитър Бербатов и отбеляза за 4:0. Този гол беше под номер 6 за Бербо от началото на сезона във Висшата лига. Само две минути по-късно опитният български нападател организира много красива атака, в края на която асистира на Рууни, но удара с глава на англичанина срещна напречната греда. В 63-а минута Чарлс Н'Зогбиа можеше да намали частично резултата, но останал сам срещу Томаш Кушчак французинът стреля неточно. В 75-а минута Уейн Рууни изведе на чиста позиция Антонио Валенсия, а крилото отигра прекрасно положението за 5:0 за Юнайтед. В 80-а минута Кушчак отново прояви блестящ рефлекс и не позволи на колумбийския нападател Уго Родалега да вкара дори почетен гол за Уигън в този мач. Winner.bg