Отборът на Портсмут загуби тежко от Арсенал с 1:4 в мач от 20-я кръг на английската Висша лига. Началото на срещата започна малко изненадващо съставът на Аврам Грант бе по-активен на терена и на няколко пъти през първите 10 минути гостите можеха да открият резултата. Пропуски направиха Фредерк Пикион и Кевин Принс Боатенг. В следващите минути Арсенал заигра далеч по-добре и в 17-а минута Саня центрира от дясно, топката достигна до Едуардо, но ударът с глава на нападателя не бе точен. Последваха две много чисти положение за "артилеристите", но топката не влезе във вратата на Бегович като по чудо. В 28-а минута бразилецът с хърватски паспорт в редиците на Арсенал Едуардо изпълни пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Бегович, топката се отклони от стената и щастливо влетя в мрежата за 1:0. В 42-а минута след многоходова атаката на Арсенал Самир Нарси отправи силен и точен удар във вратата на противниците, който доведе резултата до 2:0. Началото на втората част започна по-добре за Помпи, но опитите на играчите на Аврам Грант за намаляване на резултата не дадоха резултат. В 55-а минута пък Абу Дуаби можеше да направи резултата 3:0 за Арсенал, но диагоналният му удар с левия крак излезе в аут. В 70-а минута на мача Аарън Рамзи открадна една топка в средата на терена, напредна през центъра и с красив завършващ удар с левия крак направи резултата класически в полза на Арсенал. Почетното попадение за Портсмут отбеляза белгийския халф Антъни Ванден Боре в 75-а минута. В 81-а минута Александър Сонг получи прецизен пас от Самир Насри и след удар с глава от близко разстояние направи резултата 4:1 за Арсенал, с което оформи и крайния резултат в тази среща. Winner.bg