Барселона за първи път през новия сезон загуби точки у дома, след като завърши 1:1 с Виляреал в двубой от 16-и кръг на Примера дивисион. Педро Родригес даде преднина на каталунците след само седем минути игра, но халфът на гостите Давид Фустер изравни резултата пет минути след почивката и попречи на Барса да запише осем поредни победи на "Ноу Камп" този сезон. Барселона води в таблицата с 40 точки, а Реал е с три по-малко и има чудесен шанс да застигне съперника си при пълен успех в Осасуна в късния мач тази вечер. "Провеждаме добър сезон и трябва да продължим да вършим работата си. Не спечелихме три точки, но все пак бяхме срещу един от най-добрите отбори в първенството. Сега трябва да си починем, тъй като съвсем скоро ни предстои друг мач", заяви капитанът Карлес Пуйол сред мача. Неговият тим посреща Севиля във вторник в двубой от турнира за Купата на краля. В другите снощни срещи от Примера Валенсия победи Еспаньол с 1:0, а Атлетико Мадрид се наложи над Севиля с 2:1. /БГНЕС