Английският шампион Манчестър Юнайтед бе отстранен от ФА Къп, след изненадващо поражение от Лийдс с 0:1, допуснато на "Олд Трафорд". Атаката на "червените дяволи" водиха суперзвездата Уейн Рууни и капитанът на националния тим на България Димитър Бербатов. 75 000 зрители видяха как третодивизионния тим победи възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън, повечето от които разочароваха с изявите си. Въпреки че началните минути на мача не бяха леки за лидера в английската Първа лига, те успяха да сътворят сензацията в 19-та минута. Кевин Килбейн намери по страхотен начин Джърмейн Бекфорд, който се измъкна от опеката на Уес Браун, навлезе в наказателното поле на Юнайтед и с техничен удар матира стража на домакините Томас Кушчак. Няколко минути по-късно Рууни пропусна да изравни резултата, а футболистът на Лийдс Брадли Джонсън можеше още повече да смълчи трибуните на "Олд Трафорд", но нямаше късмет при завършващия удар. Макар, че владееха инициативата и през второто полувреме Юнайтед не успя да стигне до гол и няколко пропуска позволи на Лийдс да поднесат огромната изненада в третия кръг на турнира за Купата на Англия. /БГНЕС