Оле Ейнар Бьорндален (Норвегия) спечели масовия старт на 15 километра за мъже в германския зимен център Оберхоф, последен старт от четвъртия кръг за Световната купа по биатлон, пише БТА. Легендарният норвежец направи само една грешка в стрелбата и зае първото място с време 38:57.3 минути. Това е неговата 91-ва победа в кариерата за Световната купа по биатлон и общо 92-ва, тъй като има един успех в състезанията по ски-бягане. Бьорндален е най-успешният спортист в зимните спортове - пет олимпийски титли, 14 златни медала от световни първенства, шест пъти е носител на Световната купа по биатлон. Втори на 1:02.9 минути (2) се нареди лидерът в генералното подреждане за СК Тим Бърк (САЩ), а трети на 1:40.6 минути (3) се класира Томаш Сикора (Полша). Начело за СК след 9 от общо 25-те старта е Тим Бърк с 329 точки, пред Евгени Устюгов (Русия) - 326 Симон Фуркад (Франция) - 301. Бьорндален е шести с 255 точки. Вести.бг