С категорично превъзходство в играта и с резултат 3:0 Милан победи Ювентус като гост на стадион "Олимпико" в Торино. По един гол в двете полувремена червено-черните вкараха след изпълнение на ъглови удари, а третото попадение падна две минути преди края след нова колективна грешка в защитата на домакините. Двубоят при поделено надмощие, а играчите използваха първите 15 минути за да загреят в студената неделна нощ в Италия. След това обаче гостите от Милано наложиха своята воля и постепенно започнаха да се пренасят по-трайно в половината на Юве. Натискът на "росонерите" даде резултат и в 29-ата минута те вече водеха с 1:0. Пирло центрира от корнер към близката греда, Фелипе Мело се размина с топката и тя достигна до Алесандро Неста. За намиращия се на метър пред голлинията бранител не бе трудно да вкара във вратата на резервния вратар Алекс Манингер и да даде аванс на своите. В 39-ата минута бе най-чистото положение за Ювентус в този мач. Джорджо Киелини успя с шпагат да шутира при едно разбъркване в наказателното на Милан, но вратарят Дида спаси. Втората част премина при подчертано надмощие на гостите. Възпитаниците на Чиро Ферара така и не намериха начин да сътворят нова опасност пред Дида, а влизането на Алекс Дел Пиеро в игра в 60-ата минута бе просто факт за статистиката. В 72-ата минута Роналдиньо уби интригата с втори гол за Милан. Той засече центриране на Пирло от ъглов удар, топката се отклони леко от главата на защитник и влетя в мрежата на Манингер. Класическият резултат в едно от класическите дербита в Италия оформи именно Роналдино. Той вкара втори гол в 88-ата минута, възползвайки се от неразбирателство между централните защитнци на Ювентус. Дейвид Бекъм центрира отдясно, никой в черно-бял екип не изчисти топката и тя достигна до бразилеца, който от три метра я прати в мрежата на Манингер за крайното 3:0. Вести.бг