Шампионът на Испания, Европа и света Барселона успя да запише първа победа за 2010 година. Възпитаниците на Хосеп Гуардиола разгромиха като гост Тенерифе с 5:0 и се върнаха начело, след като по-рано Реал Мадрид победи Майорка с 2:0 и временно зае челната позиция. Головата фиеста откри аржентинският нападател Лионел Меси. Носителят на "Златната топка" се разписа в 36-ата минута. Минута преди почивката капитанът Карлес Пуйол вкара за 2:0, а 60 секунди по-късно Меси вкара втория си гол. Въпреки че водеха с класически резултат, каталунците продължиха да се забавляват на "Хелидоро Родригес Лопес" и през втората част. Лионел Меси оформи своя хеттрик в 75-ата минута, а само 10 минути по-късно и резервата Педро се разписа във вратата на Серхио Арагонес. След 17-ия кръг на испанската Примера дивисион Барса има актив от 43 точки, докато Тенерифе е на 17-то място с актив от 15 точки. СПОРТНИ.БГ