Националният селекционер на Нигерия Шайбу Амоду може да бъде уволнен днес, ако загуби двубоя от груповата фаза на турнира за Купата на Африканските нации срещу Бенин. След поражението от защитаващия титлата си Бенин "суперорлите" изглеждат далеч по-уязвими срещу тима от малката африканска държава. Пред Амоду стои проблеми с контузията на основен играч - нападателя Обафеми Мартинс. По-късно днес Египет играе с Мозамбик и ще има шанс да се класира за четвъртфиналите и да преследва за безпрецедентния трети пореден път трофея в авторитетното африканско състезание. Съдбата на нигерийския селекционер стои на дневен ред сред представителите на медиите в Африка. Всичко освен победа ще направи неимоверно трудно класирането на Нигерия в следващата фаза на турнира. Бенин пък, които завършиха на равно 2:2 с Мозамбик в първия си двубой, имат в състава си трима състезатели, родени в Нигерия. Вчера пък Кот Д'Ивоар стана първия отбор, класирал се на четвъртфинал, след като победи Гана с 3-1 във втория мач от груповата фаза. БГНЕС