Отборът на Ливърпул продължи да показва неубедителна игра, след като завърши 1:1 при гостуването си на Стоук Сити в ранната среща от програмата на Висшата лига на Англия. Сотириос Кирякос изведе гостите напред в резултата в 57-та минута, когато от близко разстояние прати топката в мрежата на Томас Сьоренсен. Новото попълнение Макси Родригес дебютира с екипа на Ливърпул, след като се появи в игра в 78-та минута на мястото на Филип Деген. Стоук, които не бяха отбелязвали гол в последните си четири мача срещу мърсисайдци, успяха да изравнят в 90-та минута. След едно центриране от корнер, Дани Хигинботъм свали топката с глава на другата греда, където Роберт Хут направи 1:1 с десния крак. Дирк Кайт пък засече топката с глава в гредата на Сьоренсен в 96-та минута, но тя не пожела да влезе във вратата на домакините. Така без Фернандо Торес, Стивън Джерард и Йоси Бенаюн, Ливърпул направи 33-то си равенство срещу "грънчарите" в 120-та среща между двата тима. БГНЕС