Давид Вия отбеляза два гола за домакинската победа на Валенсия с 4:1 срещу тима на Виляреал, който игра през по-голямата част от двубоя от Примера дивисион с 10 човека. След този успех Валенсия се доближи на три точки от втория в таблицата Реал Мадрид. Белият балет загуби с 0:1 гостуването си на Атлетик Билбао в събота и остава с 41 точки, пет по-малко от тези на лидера Барселона. Валенсия има 38 т., на четвърто място е Майорка с 33. Аржентинският полузащитник Евер Банега постави началото на третата поредна победа на Валенсия, откривайки резултата на "Местая" в шестата минута и отбелязвайки първия си гол за клуба. Вия удвои преднината на домакините в 28-ата минута от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Кико срещу Вия, за което защитникът на Виляреал получи директен червен картон. Давид Силва покачи на 3:0 в 56-ата минута, а малко след това Нилмар върна един гол (61`). Крайното 4:1 оформи Вия в последната 90-та минута на мача. БГНЕС