Отборът на ЦСКА спечели с убедителен резултат и третата си контрола от предсезонната подготовка. Армейците се наложиха със 7:2 над Академик София в проверка, играна на терена в комплекса "Царско село". Флорентин Петре откри головата серия още в първата минута с отличен диагонален изстрел. Димитър Илиев покачи на 2:0 в 17-ата минута, след което Академик изравниха резултата с голове на Василев (23`) и Банов (33`). Футболистите се оттеглиха на почивката при резултат 2:2, но картината на терена беше различна през второто полувреме. ЦСКА наложиха натиск и в 55-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение срещу Панку. Игор Митрески не сбърка от бялата точка и даде преднина на ЦСКА. Последва втори гол на Петре след час игра, а малко след това със силен шут се разписа и Виктор Морозс. Имената си сред голмайсторите записаха и резервите Саидходжа и Гранден, като новопривлеченият французин преди гола си в последната минута не успя да вкара на два пъти на празна врата. БГНЕС