Във втори полуфинален мач за Купата на Английската лига Манчестър Юнайтед победи с 3:1 Манчестър Сити и с общ резултат 4:3 се класира за финала на турнира. Надеждите на Гражданите след първия мач, завършил с победа за тях с 2:1, успяха да оцелеят само едно полувреме. След относителна равностойна първа част през втората Червените дяволи натиснаха съперника си, в резултат на което поведоха с 2:0 след голове на Пол Скоул в 51-вата и на Майкъл Карик в 71-вата минута. Пет минути след попадението на Карик обаче Карлос Тевес върна Сити в мача, отбелязвайки за 1:2. Играчите на сър Алекс Фергюсън увеличиха допълнително оборотите, което в крайна сметка се увенча с успех - секунди преди последния съдийски сигнал Уейн Рууни заби с глава победния гол, негов 21-ви за сезона. За разочарование на родните фенове българско-британският футболен сблъсък не се състоя - в мача не взеха участие нито Димитър Бербатов (Юнайтед), нито Мартин Петров (Сити). На финала за Купата на Английската лига Манчестър Юнайтед ще играе срещу тима на Астън Вила. БГНЕС