Атлетико Мадрид продължава напред в турнира за Купата на Краля на Испания, след като победи днес с 1:0 състава на Селта Виго. Единственото попадение в срещата отбеляза Диего Форлан в 27-та минута. Така след 1:1 от първата среща миналата седмица, Атлетико си осигури място на полуфинала, където ще срещне тимът на Расинг Сантандер. В другия четвъртфинален двубой изигран днес в Испания Майорка се наложи над Хетафе като гост с 0:1. Въпреки това, обаче, домакините от "Колизеум Алфонсо Перес" продължават в турнира с общ актив между двата отбора от 2:2, но с повече отбелязани голове на чужд терен. Майорка пропусна шанс да поведе още в 30-та минута. Тогава стражът на домакините Устари спаси вратата си от Адурис, който изпълни 11-метров наказателен удар. Все пак 15 минути по-късно Адурис поправи грешката си и след центриране в наказателното поле с глава изпрати топката в мрежата на объркалия се Устари. Така в другия полуфинален двубой Хетафе ще срещне тима на Севиля. SPORTNI.bg