Отборът на Барселона победи тима на Спортинг Хихон с минималното, но достатъчно 1:0 в среща от 20-ия кръг от испанската Примера дивисион, играна на стадион "Ел Молинин". Двубоят започна отлично за гостите, които първи имаха възможност да открият резултата. В 13-ата минута Иниеста даде страхотен пас към Златан Ибрахимович, който засече топката с глава и отправи удар, но той не попадна във вратата на съперника. В 26-ата минута нелоша възможност за попадение се откри и пред домакините, след като Моран центрира в наказателното поле на каталунците, а Билич отправи изстрел с глава, но прати коженото кълбо право в ръцете на Виктор Валдес. Три минути по-късно резултатът на "Ел Молинин" бе открит, но за нещастие на запалянковците по трибуните, голът бе във вратата на техните любимци. Иниеста асистира на младия талант Педро, който заби топката в мрежата зад Хуан Пабло, разписвайки се за 1:0. Това бе 15-ят гол на Педро от началото на настоящата кампания. При този резултат приключи първото полувреме, а през втората част, колкото и да се опитваха момчетата на Хосеп Гуардиола така и не успяха да увеличат преднината си, като с пропуски се отличиха голмайсторът Педро и аржентинската звезда на Барса - Лионел Меси. В крайна сметка двубоят приключи с минимален успех за каталунците, които прибавят нови три точки към актива си и вече имат 52 точки на върха. По-рано тази вечер отборът на Еспаньол победи трудно с 1:0 Атлетик Билбао у дома. Успехът изкачи каталунците на 14-о място във временното класиране с 23 точки. Баските пък останаха осми със седем точки повече от противниците си. Единственият гол в мача падна след час игра, когато стражът на гостите Горка Ирайсос не успя да улови в ръцете си силен удар на Хави Маркер. От отбитата топка се възползва испанският национал Луис Гарсия, който бе точен за крайното 1:0 в полза на Еспаньол. В късния двбой от кръга тази вечер отборът на Реал Мадрид победи тима на Депортиво Ла Коруня в среща, играна на стадион "Риасор". Гостите от Мадрид откриха резултата всвоя полза още в 13-ата минута, когато Естебан Гранеро се разписа за 0:1. Пет минути преди края на първото полувреме пък френският нападател Карим Бензема удвои преднината на своя отбор, бележейки за 0:2. При този резултат двете единайсеторки се оттеглиха на почивката, а останалите две попадения паднаха чак към края на двубоя. В 87-ата минута Иван Санчес Рики бе точен от дузпа и намали преднината на Кралския клуб до 1:2. В последната минута от редовното време обаче Карим Бензема записа името си сред голмайсторите за втори път и сложи точка на спора, оформяйки крайното 1:3. С трите спечелени точки Реал Мадрид вече има актив от 47 точки, но си остава на втора позиция, тъй като настоящият шампион и лидер в Примера дивисион, Барселона, е събрал 52 точки./Sportni