Звездата на българския сноуборд Александра Жекова получи наградата на спортист на месец декември в анкетата на пресклуб "България", предаде репортер на БГНЕС. 14 от 27 гласували спортните редакции са дали гласа си за Жекова, която в последния месец от миналата година бе трета в временното класиране за Световна купа в дисциплината бордъркрос. В момента младата сноубордистка заема четвърто място в класирането. 12 гласа е получила най-добрата българска плувкиня Нина Рангелова, която се класира на финал на Европейското първенство в Истанбул, стана първа на силен международен турнир в Солун, като два пъти подобри националния рекорд на България на 200 метра. Един глас е получила Виктория Иванчева, която спечели бронзов медал на пушка на международен турнир в Белград. Жекова изказа своите благодарности и обеща да даде всичко от себе си, за да представи достойно страната ни на Олимпиадата във Ванкувър, както в стартовете от Световната купа. Младата надежда на зимните спортове у нас, която вече няколко сезона е в елита на сноуборда в света, добави, че иска да остави нещо след себе си. Александра изрази своята готовност да подпомага деца, които искат да се занимават със сноуборд. Бащата и треньор на спортистката Виктор Жеков пък сподели, че големите проблеми на този спорт у нас са не толкова средствата, колкото липсата на тренировъчни коридори. БГНЕС