Манчестър Юнайтед разгроми последния в таблицата Портсмут с 5:0 в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. С успеха възпитаниците на Алекс Фъргюсън излезе начело с по-добра голова разлика от Челси. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов отбеляза четвъртото попадение за "червените дяволи" в 62-ата минута, след като се разходи в наказателното поле на Портсмут, излезе от него и със завъртане прониза мрежата на сбалия в този мач Дейвид Джеймс. Освен Бербатов, точен за "червените дяволи" бе и Уейн Рууни, а останалите три попадения бяха дело на футболисти на Портсмут. Въпреки разгромното числово изражение, първият гол в мача падна в 40-ата минута. Уейн Рууни откри от близко разстояние след удар с глава. В последната минута на първото полувреме защитника Ванден Боре си вкара автогол, след като отклони топката в собствената си врата след удар на португалеца Нани. В началото на второто полувреме тимът на Аврам Грант отново нямаше късмет и инкасира още един автогол. В 59-ата минута Ричард Хюз също записа името сред голмайсторите след удар на Майкъл Карик от далечно разстояние. Българският национал остана на терена до 66-ата минута, когато сър Алекс Фъргюсън направи три смени. Бербатов отстъпи мястото си на Майкъл Оуен. Крайният резултат бе оформен отново от футболист на гостите в 69-ата минута, когато Марк Уилсон заби третия автогол в мача. Манчестър Сити допусна поражение като гост на Хъл Сити с 1:3. Българският национал Мартин Петров влезе като резерва в 85-ата минута на мястото на Бридж. Бърнли надигра с 2:1 у дома Уест Хем, Съндърланд и Уигън поделиха по една точка, завършвайки 1:1, а Сток Сити надигра с класическото 3:0 гостите от Блекбърн. SPORTNI.bg