Дидие Дрогба имаше основна роля при успеха на Челси над Кардиф Сити с 4:1 в осминафиналите на турнира за Купата на Футболната Асоциация. Отборът на Карло Анчелоти показа, че може да се справя и без лидерските качества на своя капитан Джон Тери, който не участва в срещата, тъй като замина за Дубай, където трябваше да реши проблемите в личния си живот. Дрогба даде перфектен старт за лондончани, след като вкара за 1:0 още във 2-та минута, реализирайки 23-ия си гол за сезона. Малко преди полувремето Майкъл Чопра изравни за 1:1, но "сините" нямаха проблем да се класират за четвъртфиналите на най-стария футболен турнир в света след голове през втората част на Михаел Балак, Даниел Стъридж и смяната Саломон Калу. /БГНЕС