В изтеглен мач от 28-ия кръг на Висшата лига отборът на Манчестър Юнайтед победи Уест Хем с 3:0 и се доближи на точка от лидера Челси. Българският нападател Димитър Бербатов започна като титуляр срещата и остана на терена до 78-ата минута, когато беше заменен от Майкъл Оуен. Националът на България започна атаката при първото попадение за "червените дяволи". Срещата предложи раздвижен футбол и интересни моменти и пред двете врати. През първото полувреме срещата вървеше с леко предимство на домакините. В 26-ата минута бомбен удар на Валенсия беше избит от Роберт Грийн, Бербатов отигра с пета, но атаката завърши несполучливо. В 33-ата минута Гибсън стреля опасно и неточно. Все пак пет минути по-късно Бербатов пусна пас по широчината на терена, топката попадна във Валенсия, а той с едно докосване намери Рууни, който матира Грийн за 1:0. В 42-ата минута Бербатов комбинира с Рууни, а ударът на английският национал мина малко над напрегната греда на стража на Уест Хем. През второто полувреме Рууни отбеляза втория си гол в мача в 55-ата минута и асистент отново беше Валенсия. Десет минути по-късно и Скоулс пробва късмета си с удар към вратата на противника. В 76-ата минута Фобер получи жълт картон за нарушение срещу Бербатов, а българинът беше заменен две минути по-късно от Оуен. Играта напусна и Рууни заменен от Диуф. Майкъл Оуен се разписа само три минути след появата си на терена, възползвайки се от пас на Скоулс. Така Манчестър Юнайтед е на второто място в класирането с актив от 60 точки и мач повече от Челси. Спортни.бг