Шампионите от Левски победиха с минималното 1:0 Спартак Пловдив в контролна среща, която се игра пред около 500 зрители на стадион "Георги Аспарухов". "Сините" трябваше да играят в първия пролетен кръг на шампионата срещу Ботев Пловдив, но след изваждането на "канарчетата" от шампионата, беше уреден спаринга с другия пловдивски тим. Новото словашко попълнение на "сините" Петер Петраш започна мача като титуляр, а в 72-та минута бе заменен от Стефан Станчев. Атаката на Левски водеше Мирослав Антонов. Първото полувреме на донесе сериозно забавлението за зрителите и двата тима се оттеглиха при резултат 0:0. В 75-та минута, Георги Сърмов вкара гол, но той не бе зачетен заради засада. Жоазиньо обаче успя да донесе победата на домакините с гола си в 80-та минута. Веселин Минев изведе Жоазиньо по левия фланг, бразилецът нахлу в наказателното поле на гостите и прати кълбото покрай вратаря Илия Николов за крайното 1:0. Лошата новина за Левски е, че мароканския бранител Шакиб Бензукан получи контузия в 88-та минута и бе заменен принудително от Елин Топузаков. /БГНЕС