Отборът на ЦСКА скъси преднината на Литекс отново на четири точки, след като победи Локомотив Пловдив с 3:2 в първия си мач за пролетния полусезон, който се игра на стадион "Българска армия". "Червените" поведоха още в 15-та минута, когато се разписа Руи Мигел. Отбраната на "смърфовете" остави Даниел Панку да стреля от малък ъгъл към вратата на гостите, стражът Акалски не изби добре, а Мигел при добавката вкара първия гол за ЦСКА в официален мач през 2010 година. В 28-та минута, Румен Трифонов проби по левия фланг и центрира, а Руи Мигел засече топката на далечната греда за 2:0 в полза на домакините. Резултатът набъбна до 3:0 в 34-та минута. Йордан Минев центрира от десния фланг, а Панку от два метра протегна крак и пусна топката под плонжа на Акалски. Митрески обаче събори Дембеле в наказателното поле на столичани и гостите получиха правото да изпълнят дузпа в 36-та минута. Влезлият като резерва Здравко Лазаров стреля силно и не сгреши за 3:1. "Електричката" бе изведен хубаво в наказателното поле на Локомотив, но бе спънат от Панку и реферът Тодоров свири втора дузпа за гостите в 54-та минута. Лазаров отново застана зад топката и оформи крайното 3:2. /БГНЕС