Петкартният световен шампион Бразилия допусна изненадваща загуба с 0:2 от тима на Мексико в среща от група B на южноамериканското футболно първенство Копа Америка. Така ацтеките оглавиха класирането след изиграването на първите двубои в групата. Мексико е начело с три точки, колкото има и тима на Чили, който надви Еквадор с 3:2, но е с по-лоша голова разлика. Бразилия заема последното четвърто място, а Еквадор е трети. Възпитаниците на Карлос Дунга започнаха по-активно, докато играчите на Мексико разчитаха на контраатаки. Първото по-сериозно положение за гол дойде в 20-та минута, когато Робиньо отправи красив удар със задна ножица, минал на сантиметри от напречната греда.Четири минути след това мексиканците направиха перфектна контраатака, при която Нери Кастильо откри резултата. Нападателят получи пас в наказателното поле, преодоля защитник на селесао и вкара за 0:1. Пет минути по-късно ацтеките удвоиха преднината си. Футболистите на Уго Санчес получиха право да изпълнят пряк-свободен удар, който Рамон Моралес превърна в гол - 0:2. През второто полувреме кариоките натикаха своите съперници в собствената им половина. Полузащитникът на испанкия шампион Реал Мадрид Робиньо имаше няколко възможности да намали резултата, но вратарят на мексиканците Гилермо Очоа спаси два негови удара, а веднъж и гредата помогна. Вагнер Лав и Андерсон също бяха близо до гола, а след шутове на Алекс и Майкон, защитници на Мексико избиха топката от голлинията. Така бразилците регистрираха загуба в първия си мач на Копа Америка. Отборът на Чили надделя над тима на Еквадор с 3:2, след като постигна обрат в последните минути на първата среща от група B. Футболистите на Еквадор поведоха в резултата чрез Луис Антонио Валенсия в 16-та минута, когато нападателят получи чудесно извеждащо подаване от Едисон Мендес и технично прехвърли вратаря Клаудио Браво за 1:0. Пет минути по-късно чилийците стигнаха до изравнително попадение. Умберто Суасо получи пас на границата на наказателното поле и със силен удар препарира Кристиан Мора - 1:1. Радостта в лагера на Чили обаче бе кратка, тъй като само две минути след това Кристиан Бенитес се възползва по най-добрия начин от разбъркване пред вратата и с глава намери мрежата за 2:1. Десет минути след почивката Антонио Валенсия имаше възможност да увеличи преднината на тима си, но Клаудио Браво спаси. Малко по-късно вратарят на Чили успя да парира и опасен удар на Карлос Тенорио. Авторът на изравнителното попадение Умберто Суасо не успя да намери очертанията на вратата в 67-та минута, останал сам срещу Кристиан Мора. Това той направи в 80-та минута, когато овладя на гърди в наказателното поле и прати топката под напречната греда - 2:2. Победата за Чили донесе Карлос Вилануева три минути преди края на редовното време, когато след префектно изпълнение на пряк-свободен удар намери горния десен ъгъл на еквадорската врата - 2:3. Нетинфо