Красив гол на Ариен Робен класира Байерн Мюнхен за четвъртфиналите на Шампионската лига, въпреки загубата на баварците с 2:3 в снощното гостуване на Фиорентина в забележителен спектакъл на "Артемио Франки". Холандецът вкара последния гол в срещата, като се разписа с шут с левия крак от 25 метра в 65-ата минута, с което изравни общия резултат от двете срещи на 4:4. Байерн спечели първата среща с 2:1 и продължава напред благодарение на един гол повече на чужд терен. Хуан Мануел Варгас даде преднина на Фиорентина в 28-ата минута, а Стеван Йоветич покачи на 2:0 в 54-ата. Марк ван Бомел вкара едно попадение за гостите след точно час игра, но само 4 минути по-късно Йоветич отбеляза втория си гол в срещата, който се оказа недостатъчен за крайния успех след гола на Робен. /БГНЕС