Манчестър Юнайтед разгроми Милан с 4:0 в мач-реванш от 1/4 финалите на Шампионската лига, като по този начин се класира за полуфиналите с общ резултат 7:2. Доминацията на момчетата Алек Фергюсън бе смазваща през всичките 90 минути на срещата. Уейн Рууни бе в стихията си, отбелязвайки два гола (13-а и 46-а минути). По един забиха кореецът Парк (59-а минута) и Дарън Флечър (88-а минута). "Важно бе, че се оттеглихме на полувремето с гол преднина. Това ни даде спокойствие през второто полувреме, когато успяхме да наложим такова темпо, на каквото трудно се противодейства", каза след мача доволният Фергюсън. Така, след загуба с 2:3 в първия мач, Милан отпадна безславно въпреки заканите на президента на клуба, премиерът на Италия Силвио Берлускони. В тима определено се чувстваше отсъствието на централния защитник Алесандро Неста и бразилския халф Пато. Четвърт час за Юнайтед игра Димитър Бербатов, сменил в 66-ата минута голмайстора Рууни. В 65-ата минута пък за Милан влезе Дейвид Бекъм, бивш играч и капитан на Червените дяволи, който бе топло приветстван от зрителите на "Олд Трафорд". Нито Бекъм обаче, нито другата звезда от средната линия на Милан - Роналдиньо, се отличиха с нещо запомнящо се. /БГНЕС