Отборът на Катаня, който доскоро се бореше за оставане в Серия А спечели с 3:1 срещу шампиона Интер в мач от 28-я кръг на италианската Серия А. Така тимът от Сицилия не позволи на "нерадзурите" да се откъснат със седем точки пред Милан в класирането. При победа на градския съперник срещу Киево в неделя, разликата между двата тима ще стане само една точка. Нещата започнаха добре за Интер, които след безрезултатно първо полувреме излязоха напред в резултата в 54-ата минута с гол на Диего Милито. Макси Лопес обаче възстанови равенството в 74-ата минута. Драмата предстоеше. Петнайсетина минути преди края в игра за Интер се появи Съли Мунтари, който малко след влизането си на терена си изкара жълт картон, а секунди по-късно игра с ръка в наказателното поле, за което видя последователно жълт и червен картон. Катаня пък получи дузпа, реализирана в 81-ата минута от Джудзепе Маскара за 2:1. Точка в спора за 3:1 сложи Хорхе Мартинес в последната минута на мача. В момента Интер са първи с 59 точки и мач повече от Милан. "Росонерите" имат 55 точки. Трети е Рома с 52. Столичани гостуват на Ливорно и имат шанс да скъсят разликата от Интер на едва четири точки. SPORTNI.bg