Лионел Меси вкара хеттрик във вратата на Валенсия в мач от мачовете си от 26-тия кръг на Примера дивисион, завършил при резултат 3:0 за отбора на Барселона, който отново е с равен брой точки в шампионата с вечния си съперник Реал Мадрид. Първото полувреме бе равностойно, но носителят на "Златната топка" се разигра след почивката. Той откри резултата в 56-ата минута, а червеният картон на Хедвигес Мадуро малко по-късно откри още пространство пред аржентинеца. Меси вкара 21-вия и 22-рия си гол за сезона в 81-та и 82-та минута за крайното 3:0. В късния мач от Примера дивисион днес Реал гостува на тима на Валядолид и се наложи с 1:4. Столичани откриха в 28-та минута чрез Кристиано Роналдо и удвоиха в 45-та, благодарение на Гонсало Игуайн. Французинът направи хеттрик в днешната среща след като отбеляза още два пъти - веднъж в 52-та минута и веднъж в 65-та. Междувременно Раул Албиол си вкара автогол в 58-та минута и така домакините от Валядолид не успяха да отбележат нито един от падналите общо пет гола на "Естадио Жозе Зорила". Нетинфо