36-годишният австралийски ветеран Уейн Артърс поднесе изненадата във втория кръг при мъжете на “Уимбълдън”, отстранявайки поставения под номер 11 Томи Робредо. Артърс, който обяви, че ще се откаже от тениса, ако стигне до четвъртфинал в Лондон, вече е само на две крачки от целта след успех в три сета - 6-3, 7-6, 6-4 срещу испанеца. Следващият му съперник ще е шведа Йонас Бьоркман. Категоричният успех срещу Робредо накара Артърс да се замисли за решението си да се откаже. “Ако стигна четвъртфинал, може да вляза в топ 100. Тогава може да преосмисля решението си”, каза австралиецът. Руснакът Николай Давиденко направи впечатляващ обрат в мача си с австралиеца Крис Гучионе. Поставеният под номер шест в основната схема загуби първите два сета, но се върна в мача и спечели с 3-6, 5-7, 7-6, 6-4, 6-2. В третия кръг, Давиденко среща Гаел Монфис (Франция). Пол-Анри изхвърли поставеният под номер 17 в основната схема Давид Ферер (Испания) след победа с 6-3, 6-4, 6-3.