Отборът на Барселона спечели с 2:0 над състава на Осасуна в двубой от 28-я кръг на Примера дивисион и с успеха се изкачи на върха на класирането с три точки преднина пред Реал Мадрид. Настоящият шампион и носител на купата в Шампионската лига имаше превъзходство през целия мач, но спечели с късни голове на Златан Ибрахимович в 73-ата и на Боян Къркич в 89-ата минути. Отборите на Расинг Сантандер и Майорка не успяха да си отбележат гол в мача помежду си и си поделиха по точка. след равенството Майорка е четвърти и не успя да дръпне с четири точки от петия Севиля в борбата за намиране на място в Шампонската лига догодина. Осем жълти и два червени картона, видяха нещастниците, купили си билети за мача между Валядолид и Еспаньол. В допълнение, коридата не беше украсена с нито един гол и мачът завърши 0:0. В класирането първи е Барса със 71 точки, пред Реал с 68 (и мач по-малко) и Валенсия с 53. Sportni.bg