Отборът на Миньор Перник победи минимално като домакин Черно море в двубой от 21-я кръг на "А" група. Двата тима опитаха да играят атакуващ футбол и създадоха няколко положения и пред двете врати. Перничани обаче бяха тима, който успя да стигне до гола. В 33-та минута Тодор Колев, който вече имаше жълт картон извърши нарушение срещу футболиста на Миньор Крумов и арбитърът на двубоя Ивайло Стоянов отсъди дузпа, но не показа втори жълт картон на извършителя на фаула. Павле Делибашич застана на бялата точка и не сбърка при изпълнението на 11-метровия наказателен удар - 1:0 в полза на Миньор Перник. През втората част и двата отбора опитаха да поразят противниковите вратари, но късмета бе на страната на Иванов и Илчев и до друго попадение не се стигна. След победата перничани се изравниха по точки с Левски, но заради по-добрата си голова разлика "сините" са на четвърто място, а Миньор на пето. Черно море пък отиде на шеста позиция, след като отстъпи мястото си на победителят в днешния сблъсък в Перник. /БГНЕС