В мадридското дерби от 29-ия кръг на Примера дивизион Реал надигра състава на Атлетико с 3:2, след като допусна да бъде догонващ в резултата. Срещата започна добре за гостите и в десетата минута Агуеро намери Рейес и той с филигранен удар откри резултата, пронизвайки мрежата на Касияс. В 27-ата минута Рафаел ван дер Ваарт стреля опасно, но кълбото беше отклонено в корнер. До края на полувремето Игуаин и Кристиано Роналдо пропуснаха да изравнят резултата като особено фрапантен беше пропускът на португалеца в 45-ата минута, като той се измъкна от капана на засадата и оказал се сам срещу стража на гостите стреля встрани. Пет минути след подновяването на играта Шаби Алонсо изравни резултата, а в 55-ата минута "белия балет" вече излезе напред с попадение на Арбелоа като асистент беше Алонсо. В 59-та минута след центриране от фаул в наказателното поле на Атлетико Мадрид Игуаин засече топката с глава, но тя срещна напречната греда. Три минути по-късно все пак нападателят се реалибитира и вкара трето попадение за Реал. Така в рамките на само 12 минути възпитаниците на Мануел Пелегрини обърнаха развоя на срещата. В 66-ата минута Шаби Алонсо игра с ръка в наказателното поле и последва дузпа за Атлетико като Форлан намали резултата и аванса на домакините на само един гол. До края на срещата и двата състава пропуснаха да отбележат нови попадения и така Реал победи градския съперник с 3:2 като излезе пред Барселона на върха в подреждането. И двата състава имат по 74 точки, но Реал е с по-добра голова разлика. "Дюшекчиите" са на десетото място с 37 точки. SPORTNI.bg