Отборът на Челси се изкачи на върха в класирането на Висшата лига на Англия, след като победи с 2:1 при гостуването на Манчестър Юнайтед в дербито от 33-ия кръг на Висшата лига на Англия. Българският нападател на английския шампион Димитър Бербатов игра пълни 90 минути, но се отличи само с два пропуска пред вратата на Чех. Гостите от Лондон поведоха първи в резултата, след като Джо Коул вкара ефектен гол с пета в 20-та минута. В 79-та минута, появилият се като резерва Дидие Дрогба получи пас от Саломон Калу и въпреки че бе в засада повече от метър, африканецът прати топката в мрежата на Ван дер Сар за 0:2. Младият италианския нападател на "червените дяволи" Федерико Македа, който се появи в игра през втората част, успя да намали след игра с ръка. Центрирането бе на Нани в 81-та минута, а италианецът оформи крайното 1:2. Челси излезе еднолично начело в класирането на Висшата лига и вече има 74 точки. Тимът на Манчестър Юнайтед, който днес игра без звездата си Уейн Рууни, е на второто място с актив от 72 точки. БГНЕС