Германката Щефани Лайер спечели старта при жените от първия кръг на световния шампионат по мотокрос за Гран при на България, пише БТА. Германският пилот на КТМ записа време от 24:52.891 минути във втория манш в Севлиево и започна с победа сезон 2010. На цели 20.915 секунди зад Лайер остана нейната сънародничка и съотборничка Мария Франке, докато трето място спечели Киара Фонтанези от Италия с мотоциклет на Ямаха. Четвърта позиция остана за първия шампион при жените Ливия Ланселот от Франция с КТМ. Така след две победи в двата манша Лайер зае първото място в генералното класиране на шампионата с 50 точки. Второ място със сбор от 42 точки остана за Фонтанези след второ и трето място в двата манша, а трета позиция спечели Франке с 38 точки. Минути преди старта при жените почетният председател на Организационния комитет на състезанието и български премиер Бойко Борисов откри официално надпреварата и новия модерен медицински център на трасето "Горна Росица". SPORTNI.bg